Otomotiv Grubu

Jakarlı Dokuma Kumaşlar

Jakarlı dokuma kumaşlarımız 150 cm (±3%) eninde, %100 polyester iplikten üretilmektedir. Kumaş desenine, kullanım alanına ve müşteri talebine göre değişen gramajlarda, istenilen kalitede ürün alabilmemiz mümkündür. İstenildiği takdirde laminasyon, yanmazlık, su ve kir iticilik apresi yapılabilir.

12 adet Staubli jakarlı Dornier tezgahlarımızla aylık 90.000 metre üretim kapasitemiz mevcuttur.

Firmamız, bünyesindeki tasarım departmanıyla müşteriye özel desen tasarım imkanı da sunabilmektedir.

Örme Kumaşlar (Jakarlı Örme/Düz Örme)

Jakarlı ve düz örme teknikleri ile üretilen ürünlerimiz 170 cm (±3%) eninde olup, %100 polyester iplikten üretilmektedir. Ürünlerimiz otomotiv sektöründe koltuk döşeme, koltuk kılıfları, tavan döşemeliği olarak kullanılmanın yanı sıra büro mobilya sektöründen de sıklıkla talep görmektedir.

16 adet düz ve jakarlı örme makinemizle ortalama 67.500 KG ( ~220.000m) üretim kapasitemiz mevcuttur.

İstenildiği takdirde laminasyon, yanmazlık, su ve kir iticilik apresi yapılabilir. Firmamız, bünyesindeki tasarım departmanıyla müşteriye özel desen tasarım imkânı da sunabilmektedir.

Jakarlı Örme Kadife Kumaşlar

Lüksteks, jakarlı örme kadife üretiminde Türkiye’nin öncü firmalardan biridir. Jakarlı örme kadife ürünlerimiz otomotiv sektöründe, büro, sinema-tiyatro-konferans salonu döşemelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kumaşlarımız 170 cm (±3%) eninde olup %100 polyester ipliklerden üretilmiştir. Aylık 30.000 metre üretim kapasitesi olup, kapasite artırım çalışmaları devam etmektedir.

İstenildiği takdirde laminasyon, yanmazlık, su ve kir iticilik apresi yapılabilir. Firmamız, bünyesindeki tasarım departmanıyla müşteriye özel desen tasarım imkânı da sunabilmektedir.

Sünger Laminasyon

Firmamız ürettiği kumaşlara sünger laminasyon ve astar çekme işlemini kendi üretim tesisinde uygulamaktadır. Alev, tutkal ve film laminasyon teknikleriyle başta polieter ve polyester olmak üzere talebe göre istenilen kalınlıkta sünger kullanılmaktadır.